Manýry

Faraoni směli cokoli, na druhou stranu zajišťovali sex i dělníkům na pyramidách

Pokud byste byli egyptskými faraony, nebylo by vám upřeno vůbec nic. Byli byste považováni za živého boha, který má obrovskou moc a může si dělat, co chce, a požadovat cokoli. Požitkářství by bylo vaším právem a všichni okolo by se přetrhli, aby vám splnili jakékoli přání.

Tutanchamon
Tutanchamon

Faraon byl jednoduše víc než obyčejný smrtelník. Díky své moci a obrovskému bohatství si mohl dopřávat večírky, které prakticky nikdy nekončily, spousty jídla, zlata, žen a sexu. Jejich jmění bylo klidně i šestkrát větší, než kolik mají ve správě dnešní nejbohatší lidé světa.

Například Tutanchamon měl v přepočtu na dnešní peníze okolo 650 miliard dolarů, zatímco aktuálně nejbohatší člověk Jeff Bazos, majitel Amazonu, má jen 112 miliard. Třeba Kleopatru by už ale přeskočil – měla 95 miliard.

Kleopatra uspořádala nejdražší večeři historie

Kleopatra se vsadila s Marcem Antoniem, který se později stal jejím druhým manželem, že uspořádá tu nejdražší večeři, jaká se kdy odehrála. Když k ní přišel, na stole byl jen pohár s octem. Kleopatra si sundala svou perlovou náušnici a na stole ji rozdrtila. Prach nasypala do octa, který ho rozpustil, a nápoj vypila. Sázku vyhrála, protože náušnice měla hodnotu 30 milionů dolarů. Mimochodem tím vyhrála i Marcovo srdce.

Opíjeli se do bezvědomí – zvracení vítáno!

Zvracení po požití velkého množství alkoholu Egypťané vítali, protože silnou opilost považovali za přiblížení se k bohu. Byli přesvědčeni, že bohové milují opilé. Faraoni pořádali v Karnaku slavné intoxikační festivaly, na kterých se pilo pivo a které netrvaly jeden večer ani pár dnů – byly vlastně nekonečné.

Karnak
V Karnaku se pořádaly intoxikační festivaly.

Opilí dělníci na pyramidách

Pivo bylo hojně dostupné všem vrstvám obyvatelstva i proto, že tehdy bylo bezpečnější než voda. Pili ho obyčejní lidé i dělníci na pyramidách. Ti místo peněz dostávali třeba 5,5 litrů piva denně a kromě toho měli zajištěnou i pravidelnou dávku sexu. Faraoni, pro které byla stavba pyramid prioritou jejich životů, si totiž uvědomovali důležitost sexu pro každého a právě své dělníky o něj nechtěli ošidit. Prostitutky byly dostupné všem.

1000 žen v harému

Vůbec největším kancem z faraonů byl Amenhotep III., který byl otcem Achnatona a dědečkem Tutanchamona. V jeho harému bylo víc než 1000 žen, které pravidelně obměňoval, jakmile se jich nasytil. Zajímavé je, že už ve starém Egyptě mysleli na bezpečný sex. Prokazatelně používali kondom, jeden byl dokonce nalezen v Tutanchamonově hrobce. Prostitutky používaly krokodýlí trus proti otěhotnění, kupodivu docela fungoval. Taky si pořizovaly ochranné tetování, buď na břiše, nebo na stehně.

Jeden kondom byl nalezen v Tutanchamonově hrobce.

 

Zdroje:

TV Zoom, dokument Hříšní lidé starého Egypta, 1. epizoda, 2015

maxpixel.net, ceguold.ff.cuni.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *