O webu

Kdo stojí za tímhle bulvárem?

Jmenuju se Ivona a živím se copywritingem a redaktořinou. Založit historický bulvár mě napadlo zčistajasna a za minutu už byl založen. K mé nevoli mě sice čekaly nějaké ty překážky, jako třeba špatný výběr platformy následovaný stěhováním na WordPress, boje s nastavením vzhledu a nakonec nutnost si na to najmout někoho chytřejšího… Mělo to celé trvat 14 minut a trvalo to 14 dní. Ale ještě, že už to je!

A proč historický bulvár?

Dějepis ve škole byl pro mě mor. Učili jsme se nazpaměť prázdné shluky čísel nazývající se letopočty, nekonečný seznam pro nás anonymních panovníků a suché popisy všech možných událostí, které jsme odříkávali před tabulí jen jako básničku. Učitelka byla spokojená, zatímco my tyhle blbosti vypouštěli z hlavy přesně v okamžiku, kdy jsme se vraceli zpátky do lavice.

Já vím, že faktografická data jsou důležitá. Ale po letech mě fakt mrzí, že se teprve teď dozvídám plno zajímavých věcí, které nám ta učitelka měla říct už tenkrát – místo toho, aby nás nutila ručně si vyrobit sešit na ty letopočty.

Tenhle web si klade za cíl všechny ty lidi, kteří v historii něco znamenali, od-anonymizovat a dát jim lidskou tvář. Aby byli něčím víc, než jen někým, kdo podle učebnice žil v letech 1301 – 1350 a podepsal nějakej strašně důležitej papír. Nebo aby historická událost nebyla jen významným milníkem, ale především příběhem, ve kterém figurovali lidi jako vy.

Pokud nechcete, aby vám nějaký článek unikl, sledujte Bulvární historii na Facebooku.

Bulvár je až desetkrát čtenější než seriózní tisk. Analogicky by tento historický bulvár měl být desetkrát čtenější než učebnice.

Díky, že jste sem zavítali a bavte se!

Ivona
šéfredaktorka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.