Hitler - zajímavosti
Zajímavosti

Zajímavosti o Hitlerovi: Nekontrolovaně prděl a měl 15 vyděšených ochutnávaček

Hitlera je plný internet, ale tyhle detaily jste možná přece jen nevěděli. Kdo byli lidé, kteří museli ochutnávat každé jeho jídlo, a jak snášeli fakt, že jsou třikrát denně v ohrožení života? Chcete vidět, jak moc se Hitlerovi klepala ruka ve videu, které jeho personál špatně sestříhal? A kdo svým zápachem obtěžoval Hitlerovo okolí ještě víc, než Hitler sám svým prděním?

Situaci v koncentrácích nikdy neviděl na vlastní oči

Historici se shodují na tom, že Hitler za celý svůj život nenavštívil jediný koncentrační tábor. Dokonce ani neznal Josefa Mengeleho.

V dětství měl dvakrát blízko smrti

V 5 letech se propadl na zamrzlé řece do vody a zachránil ho kolemjdoucí farář. Jako 10letého ho zas málem ubil jeho otec, když se dozvěděl, že Adolf chce po vzoru svého staršího bratra utéct z domova.

Hitlerův otec
Hitlerův otec Alois byl tyran a i když se surovým bitím snažil dohnat syna Adolfa k pláči, nikdy se mu to nepodařilo. Proto si našel jiný způsob, jak ho trestat – bil místo něj jeho matku.

Měl trávicí potíže, kvůli kterým nekontrolovaně prděl

Vyhýbal se kvůli tomu dlouhému setrvávání v uzavřené místnosti, ale ne vždycky to bylo možné. Když bylo nutné ukrýt se do bunkru, trpěli kvůli němu i všichni ostatní. Na nadýmání bral spoustu léků, ale zjevně nepomáhaly. V poznámkách jeho soukromého lékaře Morella se o stupni potíží dozvíme víc: „Po zeleninovém talíři se objevilo kolosální nadýmání, s jakým jsem se setkal jen zřídkakdy.“

Zajímavostí je, že i Morell obtěžoval své okolí prděním, ale navíc i říháním a zápachem z úst, mastných vlasů a nemytého těla. Ostatní včetně Evy Braunové si na něj u Hitlera stěžovali. Ten je ale odbyl, že doktora nenajal kvůli jeho vůni, ale proto, aby se staral o jeho zdraví.

Trpěl Parkinsonovou chorobou, což se úzkostlivě tajilo

Aby zakryl třepající se levou ruku, často ji měl za zády nebo si jí přidržoval druhou rukou. Pokud byl třes zachycen kamerou, příslušné záběry se vystříhávaly. Na 100 % se to ale nepovedlo. Podívejte se na video, záběr na třesoucí se ruku začíná v minutě 1:10.

Dá se říct, že právě Parkinsonova choroba prohrála Hitlerovi válku – kvůli ní udělal spoustu fatálních chyb, jejichž důsledky nedokázal domyslet.

Spojenci měli v plánu propašovat Hitlerovi do jídla estrogen

Jde o ženský pohlavní hormon, jehož účinkem by mělo být jemnější a méně agresivní chování. Na realizaci ale nedošlo.

Měl v plánu zlikvidovat britského premiéra Winstona Churchilla

A to výbušninou schovanou do tabulky čokolády, která měla explodoval sedm vteřin po rozlomení a zabít všechny osoby v okruhu sedmi metrů. Britové ale plán včas objevili a čokoláda se na Churchillův stůl vůbec nedostala.

bomba v čokoládě
Hitler se k Churchillovi pokusil propašovat výbušninu zalitou v tenké vrstvě čokolády, zabalenou v černozlatém papíře.

Sbíral židovské artefakty

S vidinou, že pro ně po válce postaví muzeum. Mělo jít o muzeum vyhubené židovské rasy.

Jeho ochutnávačkami byly vystrašené ženy

Margot Wölk
Margot bylo v době nedobrovolné služby Hitlerovi 25 let a nikdy se s ním nesetkala osobně.

Je známo, že Hitler měl extrémní strach z možnosti pozření otráveného jídla. Proto jedl jen jídlo, které předtím ochutnal někdo jiný. Věděli jste ale, že jeho ochutnávači byly ženy? Měl jich zaměstnaných patnáct, z jejich strany samozřejmě nedobrovolně. Strach o život měly 3x denně a jak se vyjádřila poslední žijící ochutnávačka Margot Wölková, před ochutnáváním plakaly strachy a po něm radostí, že ho přežily.

Jejich zoufalství tím ale neskončilo. Čtrnáct ochutnávaček zavraždili v roce 1944 Rusové, jediné Margot se podařilo utéct, nicméně i ona se stala obětí Rusů – to když vpadli do Berlína a dva týdny znásilňovali místní ženy, včetně jí samotné. „Všechny jsme předstíraly, že jsme staré, ale roztrhali nám šaty,“ řekla k tomu při rozhovoru s novináři.

Zdroje: allthatsinteresting.com, atlasobscura.com, derbund.ch, youtube.com

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *