Zajímavosti

9 realistických portrétů historických postav

Práce holandského fotografa Base Uterwijka nás nadchla. Podle portrétů historických postav vytvořil reálně vyhlížející “fotografie”. Při jejich prohlížení máte pocit, jak když jsou Napoleon, Alexandr Veliký nebo Vincent van Gogh vašimi současníky.


Napoleon. O svůj vzhled dbal tak pečlivě, že dnes bychom ho nazvali metrosexuálem.
Beethoven. Možná si řeknete, že ta podoba není úplně dokonalá. Ale Beethoven si ještě za života nechal sejmout masku, podle které víme, že portrét vpravo odpovídá realitě daleko více, než ten vlevo.
Kleopatra. Myslíme si, že tady umělec přidal královně na kráse. Přece jen víme, že hezká vlastně nebyla. Okouzlovala spíš svým charismatem a medovým hlasem.
Caesar. Ani on nebyl nějaký velký krasavec, jak ho zobrazují jeho sochy. Ve skutečnosti měl deformovanou hlavu. Jako nejpravděpodobnější příčina se uvádí deformace při porodu, ale úplně jisté to není. Kromě toho Caesarovi vadila pleš a právě kvůli ní začal nosit vavřínový věnec.
Alexandr Veliký. Všimněte si rozdílné barvy očí na portrétu vpravo. Alexandr měl skutečně každé oko jiné.
Michelangelův David (fiktivní postava) – socha zobrazuje bájného Davida těsně před vítězným bojem s Goliášem.
Vincent van Gogh mohl být nakonec docela sympaťák!
Královna Alžběta I. byla na svůj vzhled mimořádně háklivá. Co myslíte, pochválila by holandského umělce, nebo by mu nechala useknout ruku?
Rembrandt za svůj život namaloval asi 40-50 autoportrétů (vlevo jeden z nich). Někteří jeho současníci ho kritizovali za zobrazování ošklivosti. Zakládal si totiž na nekompromisním realismu.
Sněhurka se taky povedla, co myslíte?

Zdroje:
boredpanda.com
instagram Base Unterwijka @ganbrood

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *