Práce holandského fotografa Base Uterwijka nás nadchla. Podle portrétů historických postav vytvořil reálně vyhlížející „fotografie“. Při jejich prohlížení máte pocit, jak když jsou Napoleon, Alexandr Veliký nebo Vincent van Gogh vašimi současníky.
Napoleon. O svůj vzhled dbal tak pečlivě, že dnes bychom ho nazvali metrosexuálem.
Beethoven. Možná si řeknete, že ta podoba není úplně dokonalá. Ale Beethoven si ještě za života nechal sejmout masku, podle které víme, že portrét vpravo odpovídá realitě daleko více, než ten vlevo.Kleopatra. Myslíme si, že tady umělec přidal královně na kráse. Přece jen víme, že hezká vlastně nebyla. Okouzlovala spíš svým charismatem a medovým hlasem.Caesar. Ani on nebyl nějaký velký krasavec, jak ho zobrazují jeho sochy. Ve skutečnosti měl deformovanou hlavu. Jako nejpravděpodobnější příčina se uvádí deformace při porodu, ale úplně jisté to není. Kromě toho Caesarovi vadila pleš a právě kvůli ní začal nosit vavřínový věnec.Alexandr Veliký. Všimněte si rozdílné barvy očí na portrétu vpravo. Alexandr měl skutečně každé oko jiné.Michelangelův David (fiktivní postava) – socha zobrazuje bájného Davida těsně před vítězným bojem s Goliášem.Vincent van Gogh mohl být nakonec docela sympaťák!Královna Alžběta I. byla na svůj vzhled mimořádně háklivá. Co myslíte, pochválila by holandského umělce, nebo by mu nechala useknout ruku?Rembrandt za svůj život namaloval asi 40-50 autoportrétů (vlevo jeden z nich). Někteří jeho současníci ho kritizovali za zobrazování ošklivosti. Zakládal si totiž na nekompromisním realismu.Sněhurka se taky povedla, co myslíte?
Sám Napoleon chtěl být pohřbený „u břehů Seiny (řeky), obklopen Francouzy, které tak vroucně miluji“. Když ale v roce 1821 zemřel na ostrově Svatá Helena, byla jen malá šance, že by obnovená bourbonská dynastie nebo britské úřady povolily umístit hrob přímo v Paříži. Napoleon byl jejich nepřítel. Nakonec tedy zůstalo tělo na Svaté Heleně, konkrétně […]
A nejen její. Do rukou se jí dostala i hlava krále Ludvíka XVI. (manžela Marie Antoinetty), poslance Robespierra a dalších vysoce postavených obětí Velké francouzské revoluce. Marie Tussaud je jméno, které vám nejspíš není neznámé. Je po ní pojmenováno londýnské muzeum voskových figurín, které má své pobočky po celém světě včetně Prahy. Proč nese zrovna […]
Tudorovna Alžběta I., jedna z nejslavnějších panovnic anglického království, která je známá tím, že se odmítala vdát, měla v soukromí velice delikátní problém. Byla jím halitóza neboli zápach z úst. Prvotní příčinou byla její nezřízená láska ke sladkému, dílo zkázy ale dokonal lékař, který jí naordinoval špatnou léčbu. První Tudorovci cukr na stole ještě neměli, takže jejich […]
Používáme cookies k optimalizaci těchto webových stránek.
Funkční
Vždy aktivní
Technické uložení nebo přístup je nezbytně nutný pro legitimní účel umožnění použití konkrétní služby, kterou si odběratel nebo uživatel výslovně vyžádal, nebo pouze za účelem provedení přenosu sdělení prostřednictvím sítě elektronických komunikací.
Předvolby
Technické uložení nebo přístup je nezbytný pro legitimní účel ukládání preferencí, které nejsou požadovány odběratelem nebo uživatelem.
Statistiky
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro statistické účely.Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro anonymní statistické účely. Bez předvolání, dobrovolného plnění ze strany vašeho Poskytovatele internetových služeb nebo dalších záznamů od třetí strany nelze informace, uložené nebo získané pouze pro tento účel, obvykle použít k vaší identifikaci.
Marketing
Technické uložení nebo přístup je nutný k vytvoření uživatelských profilů za účelem zasílání reklamy nebo sledování uživatele na webových stránkách nebo několika webových stránkách pro podobné marketingové účely.