Smrt

Marilyn Monroe měla v rakvi paruku a vycpaná prsa

Marilyn Monroe (1926-1962) chtěla být i po smrti krásná. Deset let před svou (sebe)vraždou, kdy měla ty největší úspěchy pořád ještě před sebou, donutila svého vizážistku Allana Snydera, aby jí něco slíbil. Jestli umřu jako první, nedovol, aby na mě sahal kdokoli jiný než ty, řekla mu. Těmito slovy si u něj „objednala“ posmrtný makeup a styling. Vizážista si ale určitě nepředstavoval, že svůj slib bude muset splnit tak brzy. Když Marilyn v srpnu 1962 zemřela, opravdu ho zavolali.

Marilyn se svým vizážistou Allanem “Whitey” Snyderem.

Nalíčit promodralý obličej nebylo jednoduché

Marilyn zemřela vleže na břiše, což vedlo k tmavým posmrtným skvrnám v obličeji. Na vzhledu obličeje se podepsala i pitva, protože při ní se kůže na hlavě částečně stáhne z obličeje. Po skončení pitvy se zase vrací zpátky, ale pochopitelně to nejde do původního stavu. Marilyn proto vypadala povadle a vrásčitě. Snyderovi trvalo několik hodin, než se mu podařilo vrátit jí její někdější krásu.

Snímky z pitvy neplánovaně unikly na veřejnost a daly vzniknout fámám, že na obličeji nejsou posmrtné skvrny, ale modřiny. Zemřela Marilyn násilím?

Když vizážista Alan Snyder osobně slíbil Marilyn, že ji nalíčí do rakve, vtipkoval, že je třeba, aby se k němu dostalo tělo ještě teplé. To mělo svůj důvod. S běžnou dekorativní kosmetikou se dobře pracuje jen na živé tváři, zatímco na mrtvou – studenou se musí použít speciální produkty i technika. Tak postupují i dnešní vizážisti zesnulých.

S vlasy už nešlo nic dělat, pohřbili ji v paruce

Marilyniny vlasy, mimochodem dávno zničené odbarvováním a stylingem, byly po její smrti tak nepoddajné, že se Snyderovi nedařilo učesat je do požadovaného tvaru. Vyžádal si proto paruku, ve které herečka natáčela film Mustangové. Šlo o jeden z posledních filmů, kdy už herečka trpěla silnou závislostí na barbiturátech a měla neustále červeně podlité oči. Kvůli tomu se film musel natáčet černobíle.

Paruka, ve které Monroe hrála ve filmu Mustangové.

Vycpali jí prsa

U posmrtné úpravy Marilyn byla i Snyderova snoubenka Margaret. Když oblékli Marilyn její oblíbené šaty, všimla si, že její tělo vypadá, jako by nemělo prsa. Pitevní řez ve tvaru Y, kdy patolog rozpůlí hrudník a rozevře ho na obě strany, se na jejích křivkách nepěkně podepsal. Margaret přišlo nemyslitelné, aby Marilyn odešla ze světa plochá. Se Snyderem roztrhli polštář a výplní z něj prsa vycpali. Aby nebylo nic poznat, hrudník herečky částečně zakryli šálem.

Marilyn pod zem nechtěla

Na poslední cestu vyprovázel Marilyn zejména její bývalý manžel Joe DiMaggio. I když jejich manželství trvalo jen necelý rok, byl její smrtí zdrcený. Jel hned za ní a celou noc strávil u jejího těla. Když ráno dorazil vizážista Snyder, našel ho, jak drží Marilyn za ruku a povídá si s ní. DiMaggio nechal vyložit rakev herečky výstelkou v šampaňské barvě a zařídil její pochování do zděného výklenku. Věděl, že z představy, že by měla ležet pod zemí, ji jímal děs.

Marilyn je pohřbena v zazděném výklenku na hřbitově v Los Angeles.

Marilyn Monroe a Joe DiMaggio se rozvedli kvůli jeho žárlivosti. Neunášel její slávu, údajně se uchyloval i k fyzickému násilí. Velmi ho rozčílila slavná scéna z filmu Slaměný vdovec, kdy Marilyn stojí nad výduchem z metra a proud vzduchu jí zvedá šaty. Byl u natáčení, když se desítky fotografů pokoušely zabrat, co má Marilyn pod sukní.

Bývalý manžel Joe DiMaggio na pohřbu. Neověřený drb tvrdí, že se měli s Marilyn znovu brát, a to 8. srpna 1962. Marilyn zemřela tři dny předtím.

DiMaggio na pohřbu vložil do náruče Marilyn dvanáct rudých růží a celou dobu plakal. Nakonec se tichý pláč proměnil v hlasité vzlyky. Než zavřeli rakev, políbil ji na rty a řekl, že ji miluje. Po celý svůj zbytek života (31 let) každý týden posílal na Marilynin hrob dvě rudé růže. Proslýchá se, že před svou smrtí prohlásil, že se s ní konečně zase setká.

Z pohřbu nemáme jedinou fotku Marilyn v rakvi. Hosté zachovali pietu a herečku nefotili. Na snímcích, které kolují po internetu a jsou vydávány za reálné, není skutečná Marilyn, ale realisticky vyhlížející socha od umělce Paola Schmidlina.

Kdo všechno na pohřbu nebyl?

Joe DiMaggio nechtěl dělat z pohřbu veřejný cirkus, a tak na něj pozval jen nejbližší přátele. Nebyl tu žádný zástupce filmové společnosti, žádné filmové hvězdy ani nikdo z Kennedyů. Bývalí manželé Jim Dougherty a Arthur Miller pozvání odmítli. Na pohřbu nebyla ani Marilynina matka, která byla už dlouhou dobu v ústavu pro duševně nemocné a nevnímala okolní svět. Zemřela až 22 let po dceři a o její smrti (a nejspíš ani slávě) celou dobu neměla ponětí.

Zdroje:
tereitory.ru, kafe.cz, Wikipedia Commons

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *