Pikantní minizprávy

Alžběta Bavorská měla příšernou svatební noc. Její matka taky

Ludovika Bavorská si brala muže, kterého nemilovala. Její dcera Alžběta se zas vdávala velmi mladá. V obou případech dopadla jejich svatební noc špatně.


Ludovika zavřela Maxe do skříně

Když se brali rodiče Alžběty Bavorské – Ludovika a Maxmilián (sestřenice a bratranec) – oba byli zamilovaní do někoho jiného. Ludovika do portugalského prince, Maxmilián do nějaké prosté dívky… Dokonce si to navzájem přiznali. Ale nedalo se nic dělat, jejich sňatek jim byl domluven už v dětském věku. Brali se, když jim bylo 20 let, a na svatbě se oba tvářili jako na pohřbu. Nevěsta prý při házení kytice své manželství proklela. Vyvrcholením příšerného dne byla svatební noc, kdy Ludovika prý zavřela Maxe do skříně!

O Sisiinu svatební noc se zajímal celý dvůr

O 26 let později se vdává jejich dcera Alžběta, zvaná Sisi, a bere si též svého bratrance – Franze Josefa I. V době svatby jí bylo 16 let (zatímco jemu 23!) a na svatební noc nebyla vůbec připravená. Navíc jí bylo krajně nepříjemné, že celý dvůr s neskrývaným napětím čeká, jak tato noc dopadne. Sama Franzova matka novomanžele “ukládala do postele” a tento okamžik popisuje dokonce i ve svém deníku: „Alžběta ukrývala svou přirozenou krásu. Upoutala mě záplava dívčiných nádherných vlasů na polštáři. Ležela jako vyděšené ptáče schoulené hluboko v hnízdě.“

Nenechala na sebe sáhnout

Noc nedopadla podle očekávání dvora, protože Sisi na sebe nenechala sáhnout. Franz jí naštěstí chápavě vyšel vstříc, k ničemu ji nenutil, ráno ale čekala mladou císařovnu ještě jedna potupa: přijetí jitřního daru, tedy peněz za ztracené panenství. Ano, dar obdržela, i když v noci k ničemu nedošlo. Franz ale dlouho čekat nemusel, Sisi se mu podvolila o třetí společné noci. Opět o tom máme zápis z tchýnina deníku – její syn jí 27. dubna ráno u snídaně ujistil, že “Sisi té noci naplnila jeho lásku”. Sisi, která nebyla na pozornost tchýně (která byla zároveň její tetou) zvědavá, se z této snídaně dopředu omluvila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *