Každodenní život

Horoskop císařovny Sisi: 24. prosince 1837, 22:43, Mnichov

Alžběta Bavorská přišla na svět na Štědrý večer. Byla neděle a holčička měla v puse jeden zoubek. Obojí se považovalo za znamení, že bude mít šťastný život. Slunce, Měsíc, ascendent a descendent jsou elementy, které jsou v nativním horoskopu každého zrozence a vypovídají o něm zdaleka nejvíc. Jak na tom byla Alžběta Bavorská?

Slunce v Kozorohu

Kozorožky bývají nejkrásnějšími ženami z celého zvěrokruhu a Sisi byla jednou z nich. Každý ji obdivoval. Díky postavení Slunce v době narození získala taky pořádnou dávku koncentrace – když si něco usmyslela, šla si tvrdě a ambiciózně za svým. Je jedno, jestli šlo o intenzivní výuku několika jazyků, extrémní mnohakilometrové pochody v horku větru dešti nebo jízdu na koni, kdy byla považována za nejlepší jezdkyni v Evropě. Na druhé straně jí byl dán do vínku smutek a zatrpklost.

Sisi na koni
Sisi jezdila na koni líp než kdejaký chlap. Císař František Josef, její manžel, o ni měl odjakživa strach, protože ona se ničeho nebála. Jezdila rychle a účastnila se i parforsních honů (štvanice ve volném terénu). Na jednom takovém utrpěla ošklivý pád, po kterém byla dokonce v bezvědomí a utrpěla otřes mozku. Život ohrožující to ale nebylo, a tak se Sisi nenechala od jezdectví odradit. Dcera Marie Valerie jí ale musela odpřísáhnout, že na koně nikdy nesedne.

Měsíc ve Štíru

Když se Sisi narodila, Měsíc byl ve znamení Štíra. Obdařil ji silnou orientací na vlastní pocity. Víme, že byla zranitelná, přecitlivělá a taky nesmiřitelná. Když její syn Rudolf spáchal s Mary Vetserovou dvojitou sebevraždu, vyšlo najevo, že hraběnka Larischová (Sisiina neteř) je seznámila a zprostředkovávala jim schůzky. Chtěla tetě všechno vysvětlit, ale Sisi ji vůbec nepřijala a automaticky ji vyškrtla ze života. Do role “kuplířky” se přitom Larischová dostala nedobrovolně – Rudolf na ni podle jejích slov tlačil a vyhrožoval jí. O tom, jak to všechno bylo, dokonce napsala knihu.

hraběnka Larischová a Mary Vetserová
Sisiina neteř Marie Louise Larischová a milenka korunního prince Rudolfa Mary Vetserová byly přítelkyně.

Ascendent v Panně

Astrologové říkají, že ascendent vypovídá o člověku ještě víc než jeho sluneční znamení. Určuje jeho projevy, chování a působení na lidi zvenčí. Ascendent v Panně předurčil Sisi k tomu, aby se její vzhled, tělo a zdraví staly středobodem jejího života. Vždycky musela vypadat dokonale, a když začala vlivem nezdravého životního stylu dramaticky stárnout, už nevycházela bez vějíře a slunečníku, kterými se stále zakrývala. Vrásky ale změnily její tvář natolik, že ji lidé stejně málokdy poznávali. Panna má sklony k nervozitě a ráda kritizuje – víme, že kritika ostatních byla císařovně taky vlastní. O královně Viktorii řekla, že je tlustá a malá, nehezky mluvila i o své dceři Gisele. Tu považovala za ošklivou, ale její slova se ke Gisele naštěstí nedostala.

gisela habsburská
Dceru Giselu považovala Sisi za ošklivou.

Descendent v Rybách

Descendent mimo jiné mluví o tom, které znamení nás nejvíc přitahuje. V případě Sisi to byli zrozenci ve znamení Ryb. Její manžel František Josef I. byl Lev a je známo, že manželství jim moc nevyšlo. Po narození korunního prince Rudolfa (4 roky po svatbě) byl s jejich intimním životem konec, krátce ho obnovili ještě po deseti letech, kdy se narodila poslední dcera Marie Valerie. Sisi sex nesnášela a od začátku manželství ji zraňovaly Františkovy nevěry. Nakonec mu sama sehnala společnici – herečku Kateřinu Schrattovou, se kterou si i ona sama rozuměla.

Není bez zajímavosti, že ve znamení Ryb byl uherský politik Gyula Andrássy (hrabě “andráš”), kterého s císařovnou pojil blízký vztah. Už tehdy se spekulovalo, jestli náhodou nejsou milenci. Sisi ráda trávila čas v Uhrách, Andrássymu pravděpodobně dohodila post ministerského předsedy Rakouska-Uherska a i poslední dcera císařského páru Marie Valerie se narodila na území Uher. Po Vídni kolovaly pomluvy, že holčičku má Sisi s Andrássym – ale bezpečně víme, že to není pravda. Marii Valerii pomluvy bohužel neunikly a na jejich základě Andrássyho z duše nenáviděla. Přitom ze všech sourozenců byla císaři Františku Josefovi nejvíce podobná. Bojkotovala i všechno uherské včetně maďarštiny, kterou používala nakonec jen v kontaktu se Sisi. Ta totiž maďarštinu tak milovala, že jí mluvila téměř výhradně.

gyula andrássy
Gyula Andrássy

Ještě dnes se samozřejmě najdou spekulanti, kteří se snaží vyšťourat, jestli Sisi a Andrássy byli milenci. Převažuje názor, že je to vyloučeno, protože Sisi se fyzické lásce důsledně vyhýbala a navíc vzhledem ke svému postavení by si něco takového absolutně nemohla dovolit. Pravdu si oba vzali do hrobu.

 

Zdroje:
astrotheme.com (Sisiin podrobný horoskop v angličtině)
najdise.cz
historicky.blog.cz
erzsebet-kiralyne.blog.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *